Сърбия постигна втора победа на Световното първенство по баскетбол в Испания, като се наложи с 83:70 над Иран.

Иранските баскетболисти допуснаха трето поредно поражение в тежката група А, въпреки че оказаха сериозен отпор през първото полувреме.

След загубата от Франция, за сърбите бе много важно да стигнат до успеха срещу Иран, за да останат в челото на класирането.

На почивката обаче разликата бе скромни четири точки - 42:38 в полза на западните ни съседи. Страхотна трета четвърт обаче на практика реши нещата, сърбите я спечелиха с 25:13, и въпреки опитите на Иран в заключителната четвърт, и изравнената игра, не им достигна класа за обрат.

Неманя Биелица наниза 18 точки и взе 10 борби за Сърбия, Богдан Богданович добави 16 точки, а Мирослав Радулица продължава убедителното си представяне на Мондиала с нови 13 точки на сметката си. Александър Джорджевич завъртя всичките си играчи, и дори даде отново почивка на Ненад Кръстич.

Звездата на Иран Хамед Хадади наниза 29 точки, а Самад Ника Бахрами добави още 20.