Украйна продължава да пише историята на своя баскетбол, като записа първа победа на Световно първенство.

В дебюта си на Мондиал, воденият от легендата Майк Фратело тим се наложи със 72:62 над Доминиканската република в мач от група С.

Пред немалка украинска агитка в Билбао, Пух Джетър и съотборниците му имаха доста трудна задача, особено през първото полувреме.

Доминиканската република опита с бърз баскетбол за затрудни един от най-високите отбори на първенството, и резултатът бе равенство на почивката - 27:27.

Украйна обаче изигра фантастична трета четвърт, в която реализира няколко важни тройки и се откъсна напред. Преди последната част, украинците водеха с осем, а в заключителните 10 минути отново с далечна стрелба стигнаха до двуцифрен аванс, който поддържаха до края.

Когато на няколко пъти доминиканците успяха да свалят до девет точки изоставането си, Олександър Мишула ги отказваше с бърза тройка.

Натурализираният гард на Украйна Пух Джетър реализира 16 точки за успеха, 13 точки и седем борби добави Вячеслав Кравцов, а Серхий Гладир се отчете с още 12 точки.

Франсиско Гарсия отбеляза 18 за Доминиканската република.