САЩ постигна унищожителна победа със 114:55 над Финландия в първия си мач от Световното първенство по баскетбол в Испания.

Защитаващият титлата си тим на американците бе като стихия в Билбао, и още през първата част направи съкрушителна разлика, а във втората четвърт позволи на съперника си само 2 точки!

Финландците малко се върнаха към живот в третата част, когато реализираха 21 точки, но това не промени по никакъв начин ситуацията на терена.

Съвсем спокойно, но без никакво отпускане американският тим доигра мача.

Баскетболистите на Майк Кжижевски ясно показаха, че нямат никакво намерение да отстъпват титлата, и дори без големите си звезди, са напълно готови за защитата й.

Напротив, младата смяна бе още по-жадна за изява, супербързи и суператлетични, баскетболистите на САЩ направиха нещо много важно срещу Финландия - отправиха своето послание към останалите на Световното.

Клей Томпсън завърши с 18 точки за САЩ, 17 добави Антъни Дейвис, 12 Дерик Роуз, а още 10 Руди Гей.

За Финландия Шон Хъф и Петери Копонен отбелязаха по 12.